مسیر موفقیت مالی
برداشت شما از مسیر موفقیت مالی چیست؟
 
به نظر شما آیا می توان یک شبه ثروتمند شد؟
 
تعریف مسیر موفقیت مالی از دید غول‌های موفقیت دنیا
مسیر موفقیت مالی یک چرخه است که در آن ابتدا فرد خود را برای فعالیت اقتصادی آماده می‌کند، سپس تولید درآمد می‌کند، این درآمد حفظ می‌گردد و سپس مجدداً توزیع و صرف کارهای خوب می‌شود. با توجه به تعریف ارائه شده که مورد توافق افراد موفق می‌باشد، می‌توان به این سوال پاسخ داد که یک‌شبه موفق شدن معنایی ندارد. موفقیت مالی یک چرخه است و یک اتفاق مقطعی نیست.
 
چرخه مسیر موفقیت مالی
کسب درآمد
مسیر موفقیت مالی
جذب ثروت:
عموماً به این گرایش داریم که تصور کنیم ثروت می‌تواند دنیای واقع در پیرامون ما را در راستای دستیابی به سود متحول کند و این در حالی است که ثروت در ذهن شروع می‌شود. ایده‌ها، نظرات، پنداره‌ها، باورها و منش‌های ما هستندکه تولید پول و کسب درآمد می‌کنند. جیمز آلن می‌گوید: موفقیت مالی یک موضوع شخصی است و بستگی به این دارد که شما خودتان را برای رسیدن به آن آماده کرده‌اید یا نه. اکثر افرادی که وارد دنیای کار می‌شوند، از کار کردن فقط کسب درآمد را می‌بینند، در حالی که شناخت کامل از خود و توانایی‌ها و استعدادهای خود، لازمه‌ی پیشرفت سریعتر در کار است. همچنین مشخص کردن چشم‌انداز، هدف‌گذاری بلندت‌مدت، میان‌مدت، کوتاه‌مدت و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آنها مباحثی است که کمتر کسی به آن عمل می‌کند. در یک مطالعه آماری که بر روی دانشجویان دانشگاه هاروارد انجام شده، آمده است که فقط ۳% از دانشجویان این دانشگاه چشم‌انداز و اهداف خود را مشخص کرده و برای رسیدن به آن برنامه مدون دارند. پس پیش‌نیاز قرار گرفتن در مسیر موفقیت مالی، آماده‌سازی خود است که از آن به جذب کردن ثروت یاد می‌شود.
 
خلق ثروت
در بحث خلق ثروت، توجه به انواع منابع درآمدی و انواع کسب‌وکارها بسیار مهم است. اهرم مالی، داشتن درآمدهای فعال یا غیرفعال یا ترکیبی از آنها مباحثی است که با دانش و درک نسبت به آنها، می‌توانیم خیلی سریعتر و بهتر در مسیر موفقیت مالی قرار بگیریم. در خلق ثروت، رابرت آلن در کتاب خود به ۳ کوه پول اشاره دارد که عبارت‌اند از سرمایه‌گذاری در بورس، ملک‌واملاک و بازاریابی که یک شخص عادی با معلومات متوسط باید بتواند از آنها حداقل ۱۰ جریان کسب درآمد ایجاد کند و از تک‌شغله بودن و اتکا به یک منبع درآمد نجات یابد. معولاً روش افراد موفق در خلق ثروت، ساختن اهرم مالی و ایجاد چندید درآمد غیرفعال است. این افراد حتی اگر ابتدا با درآمد فعال شروع کنند، تلاش آنها، حرکت به سمت درآمدهای غیرفعال است. توضیحی از درآمد‌ فعال و درآمد غیرفعال را در مقالات آنها که روی همین کلمات لینک شده است بخوانید.
 
راجع به خلق ثروت و کسب درآمد،مقالات زیادی در منوی “مقالات- درآمد” وب‌سایت ما قرار دارد. همچنین در قسمت “مقالات ما در مجله موفقیت” نیز مطالب خیلی خوبی راجع به کسب درآمد نوشته شده است.
 
مدیریت ثروت
پول درآوردن کار بسیار خوشایندی است، اما از آن مهم‌تر حفظ کردن این پول است. خواه میل به سرمایه‌گذاری داشته باشید یا حقوق‌بگیر هستید و بخشی از درآمد خود را پس‌انداز می‌کنید، مدیریت بهینه پول کمک می‌کند تا از پولتان بهتر بهره‌برداری کنید.
 
مدیریت پول بر ۲ پایه استوار است:
 
۱- افزایش درآمد
۲- کاهش هزینه‌
معمولا در بحث مدیریت پول، دیدگاه و تمرکز عموم جامعه به سمت کاهش هزینه‌ها است، در حالی که تمرکز بر کسب درآمد و افزایش آن موضوعی بسیار مهم‌تر می‌باشد. این موضوع تا این حد مهم است که به تاکید بزرگان، ۸۰% از زمان و انرژی ما در بحث مدیریت پول باید صرف افزایش درآمد یا یادگیری راه‌های آن شود و ۲۰% صرف کاهش هزینه گردد. در مورد افزایش درآمد، داشتن شغل دوم و پس‌انداز درآمد کسب شده و سرمایه گذاری این مبلغ بسیار مهم و در مورد کاهش هزینه، بودجه بندی درآمد و کنترل هزینه‌ها و تحلیل آنها بسیار حائز اهمیت است که در مقالات بعدی بیشتر راجع به آنها صحبت می‌کنیم.
 
کارشناسان ما در کلینیک توسعه فردی ستکا در زمینه افزایش درآمدها و ایجاد جریان درآمدی دوم، مطالعات جامع و خوبی انجام داده‌اند که می‌توانید از قسمت تماس با ما از این اطلاعات بهره‌مند شوید.
 
توزیع ثروت
در مسیر موفقیت مالی هدف تنها ثروت و حفظ آن نیست، بلکه گردش پول هم مهم است. تا مرحله سوم این مسیر یعنی مدیریت پول، برای خود فردی مفید بوده‌ایم، اما اگر به اندازه کافی بخت با ما یار باشد که کسب درآمد کنیم، به عنوان یک شهروند کره خاکی، وظیفه داریم از پول خود برای الهام بخشیدن یا التیام دادن استفاده کنیم. اندرو کارنگی می‌گوید: کسی ثروتمند نمی‌شود، مگر آنکه دیگران را ثروتمند کند. اینکه چقدر ثروت بیندوزید بستگی به این دارد که چقدر اموالتان را با دیگران سهیم می‌شوید.
 
آیین یک میلیونر آگاه از این قرار است:
 
من میلیون‌ها دلار کسب درآمد می‌کنم
 
می میلیون‌ها دلار پس‌انداز می‌کنم
 
من میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری می‌کنم
 
من میلیون‌ها دلار به دیگران کمک می‌کنم
منبع:سایت سپید
Share
 
دوره های آموزشی
دوره های مدیریت پروژه  دوره های مدیریت پروژه
مدیریت بازاریابی
دوره های مدیریت بازاریابی  دوره های مدیریت بازاریابی
مدیریت مالی
دوره های مدیریت مالی  دوره های مدیریت مالی
مدیریت دانش
دوره های مدیریت دانش  دوره های مدیریت دانش
مدیریت منابع انسانی
دوره های مدیریت منابع انسانی  دوره های مدیریت منابع انسانی
مدیریت نگهداری و تعمیرات
دوره های مدیریت نگهداری و تعمیرات  دوره های مدیریت نگهداری و تعمیرات
مدیریت تولید،بهره وری و کیفیت
دوره های مدیریت تولید،بهره وری و کیفیت  دوره های مدیریت تولید،بهره وری و کیفیت
صفحه اصلی    .    درباره ما 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد بنیان محفوظ می باشد .
طراحی سایت  و بهینه سازی : ایران طراح